Fordonsdetaljer
Översikt
- Växellåda Automat
- Bränsle El
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Transit |
| Variant | E-Transit 350 |
| Växellåda | Automat |
| Effekt | 269 hk |
| Kaross | Skåpbil |
| Färg | Vit |
| Säten | 3 |
| Bränsle | El |
| Tjänstevikt | 2541 kg |
| Längd | 598 cm |
| Bredd | 205 cm |
| Drivning | Bakhjulsdrift |
| Fordonstyp | Skåpbil |
| Chassinummer | WF0EXXTTRBNR60993 |
| Referens | 1aa5eb98-d231-43a8-b0e1-97bce0e91b35 |
| Totalvikt släp, B | 750 kg |
| Toppfart | 133 |
Utrustning
| Kupébelysning med 2 läslampor |
| Gummimatta på golvet i förarhytten |
| Innertak i förarhytten |
| Navigation |
| Låsning vid färd |
| Skjutdörr höger sida |
| 6.5 x 16tum Stålfälgar (350 L3/L4) |
| Ej låsbara hjulmuttrar |
| Mode 3 Type 2 laddkabel 8m |
| Cirkulationspump för kylarvätskan |
| Lastsäkrings öglor |
| Dimljus fram |
| Lane Departure Warning |
| Farthållare |
| Fartbegränsare 90km/h (N2) |
| Eluppvärmd vindruta |
| 2-vägs justerbara nackskydd bak |
| Belysning i lastutrymmet |
| Förspänning av förarbältet vid kollision |
| Kollisionsvarnare med autobroms |
| ESP |
| HLA & FBS |
| Bältespåminnare (Förare och Passagerare) |
| Tvåstegs upplåsning |
| Bakdörrar |
| Klimatanläggning |
| Fast ljusbild |
| Stänkskydd bak |
| Lane Keeping Aid |
| Delvis lackad främre stötfångare |
| Växelspaksknopp i plast |
| Driver Assistance Package #9 |
| Centrallås |
| Bakre stötfångare i plast |
| Punkteringskit (SRW) |
| Airbag på förarplatsen |
| Isofix fästen |
| Automatiskt halvljus |
| Stora backspeglar med kort arm |
| Parkeringssensor bak |
| Manuell låsknapp i bilen |
| Låsbart lock till handskfacket |
| Fjärrstyrt centrallås med 2 fjärrkontroller |
| Grå sidoskyddslist |
| Heltäckande navkapslar (SRW) |
| Justerbar ratt i höjd och längsled |
| Förvaring för solglasögon i taket |
| Ytbehandlat lastgolv |
| Högt monterat bromsljus |
| SYNC4 med 12tum pekskärm |
| navigation |
| Android Auto |
| Apple Car Play |
| DAB |
| Bluetooth och USB. |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Mellanvägg i plast med fönster |
| Parkeringssensor fram |
| Varselljus |
| Emergency Assistance |
| Tonade rutor |
| Nyckelfri start |
| Regnsensor |
| Dubbla skjutdörrar |
| Inklädnad väggar |
| LED belysning i skåpet |
| Xenon strålkastare |
| Stänkskydd fram |
| Förarassistanspaket 12 |
| Mellanvägg i metall med fönster |
| Passagerarairbag |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2023 Ford Transit E-Transit 350
Pris 399.900 Kr