Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2026
- Växellåda Automat
- Bränsle El
- mil 50 mil
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Puma |
| Variant | Puma Gen-E |
| Antal mil | 50 mil |
| Registreringsdatum | 2026 |
| Växellåda | Automat |
| Effekt | 168 hk |
| Kaross | SUV |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Bränsle | El |
| Tjänstevikt | 1563 kg |
| Längd | 421 cm |
| Bredd | 181 cm |
| Höjd | 156 cm |
| Registreringsnummer | UWB31A |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF02XXERK1SA41245 |
| Referens | b1071f87-674c-4526-b58a-9c26a02a55d5 |
| Hjulbas | 259 cm |
| Max släpvagnsvikt | 750 kg |
| Totalvikt släp, B | 1485 kg |
| Däck, fram | 205-225/40-65 |
| Däck, bak | 205-225/40-65 |
| Toppfart | 160 |
| Bagageutrymme - normalt | 574 |
| Max taklast | 50 |
Utrustning
| DEMOBIL |
| Frozen White |
| Cockpit |
| Backkamera |
| Navigation |
| Dragkrok |
| Parkeringssensorer bak |
| Farthållare |
| Sätesvärme fram |
| Rattvärme |
| Eluppvärmd vindruta |
| Elektrisk bagagelucka |
| ISOFIX |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Keyless |
| Apple CarPlay |
| Android Auto |
| Regnsensor |
| Filhållningssystem |
| Automatiskt helljus |
| Trådlös mobilladdare |
| Hastighetsgränshjälp |
| Pre-Collision Assist |
| Varning för fel riktning |
| Driver Alert |
| Bluetooth |
| Touchskärm |
| 11 kW 3-fasladdare (Ombordladdare) |
| Upp till 100 kW DC-snabbladdning |
| Ambient Lighting |
| LED-strålklastare |
| Komfortpaket |
| Gigabox |
SV - Description
Demobil - miltalet kan skilja från annons, kontakta butiken för uppdaterad info.
Nu har den superpopulära modellen Ford Puma äntligen kommit som Gen-E så att du får en lite mindre SUV som kommer ta dig fram i den vardagliga körningen utan problem med helt elektrisk körning. Ta med dig allt du behöver, för hektiska arbetsveckor eller helger på resande fot. Med förvaringsutrymmena bak inklusive den extra Gigaboxen under golvet (totalt 523 liter) så har du här en bil som passar alldeles utmärkt oavsett vart resan bär.
Bilen är utrustad med bland annat:
* Backkamera
* Dragkrok
* Elektrisk bagagelucka
* Apple CarPlay
* Rattvärme
* Eluppvärmd vindruta
* Keyless
Övrig information:
* Beräknad elräckvidd enligt WLTP upp till 376km
* Årskatt på endast 360kr
* Laddningstid 10-80%: 23 min
Garantier från 1:a registreringsdatum:
* Garanti: 5 år eller upp till 100 000km
* Högvoltsgaranti: 8 år eller upp till 160 000km
* Rostskyddsgaranti för kaross: 12 år
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2026 Ford Puma Puma Gen-E
Pris 411.000 Kr