Carstedts
533.800 Kr
| Märke | BYD |
|---|---|
| Modell | Atto 3 |
| Variant | 74.8 kWh AWD |
| Växellåda | Automat |
| Effekt | 449 hk |
| Kaross | SUV |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | El |
| Tjänstevikt | 1990 kg |
| Längd | 446 cm |
| Bredd | 188 cm |
| Höjd | 162 cm |
|---|---|
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | LGXCF4CD3T2090290 |
| Referens | fda6a821-6bf6-48e9-9773-7811ceb4ee06 |
| Hjulbas | 272 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1500 kg |
| Totalvikt släp, B | 980 kg |
| Däck, fram | 235/50R18 101V |
| Däck, bak | 235/50R18 101V |
| Toppfart | 198 |
| Bagageutrymme - normalt | 490 |
| Audio system 8 högtalare |
| Barnsäkra dörrlås |
| Bakre ryggstöd delbart & fällbara 40:60 |
| 11kW On-Boardladdare (OBC) |
| Google built-in |
| Auto Hold |
| Intelligent röststyrning - *Hi BYD* |
| Främre mittre airbag |
| Hållare för solglasögon |
| Head-up Display (HUD) |
| Främre sidoairbags |
| Främre passagerarairbag med avstängningsomkopplare |
| Bakljus i LED |
| Multi-funktions ratt i vegan läder (uppvärmbar) |
| Bakre USB portar 1 x 18W Type C 1 x 60w Type C |
| Parkeringssensorer fram |
| Klädsel i veganläder |
| Trådlös smartphone-laddning med kylning 50W2 |
| Bakre läslampor i LED |
| Intelligent helljusassistans (IHBC) |
| LED strålkastare automatiskt on/off |
| AC-laddningstid (11kW 3-fas) 0-100% -8h |
| Varning för öppen dörr (DOW) |
| Intelligent bromskraftssystem (IPB) |
| Sidospeglar med markbelysning |
| Nyckelfritt låssystem & nyckelfri start |
| Låsningsfria bromsar (ABS) |
| 2-zons klimatanläggning |
| Ombord 4G-uppkoppling1 |
| Övervakningssystem av förare (DMS) |
| Passagerarstol ventilerbar uppvärmbar |
| Elektrisk räckvidd - kombinerad körning 470(km) |
| Belyst bagageutrymme |
| Electronisk stabilitetskontroll (ESC) |
| Elektronisk bromskraftsfördelning (EBD) |
| Varselljus i LED |
| Förarairbag |
| Elförbrukning - stadskörning 13.3(Wh/100km) |
| Comfort Stop (CST) |
| Antisladdsystem (Traction Control System) (TCS) |
| Nominalspänning 499.2 (V) |
| Backningskontroll i nedförsbacke (HDC) |
| Främre USB portar 1 x 18W Type C 1 x 60W Type C |
| Molntjänst - BYD APP1 |
| BYD Blade batteri (LFP) |
| 18tum aluminiumfälgar |
| Vehicle-to-Load (V2L) funktion |
| Batterikapacitet 74.8 (kWh) |
| Elmanövrerad baklucka |
| 360° vy kamera |
| Vägskyltigenkänning (TSR) |
| Mörktonade bakrutor (från B-stolpen) |
| Elektrisk räckvidd - stadskörning 360(km) |
| Automatisk nödbromsning (AEB) |
| Körlägen: Eco Normal Sport Snö |
| Stämningsbelysning |
| Sidokrockgardiner (airbags) |
| Regnsensor |
| 2 x Smartnycklar & 1 x NFC nyckelkort |
| Elförbrukning - kombinerad körning 17.8(Wh/100km) |
| Barn-detektering (CPD) |
| Värmepump |
| DC-laddningstid SOC 10%-80%-25 min |
| Däcktrycksövervakningssystem (TPMS) |
| Belysta solksydd fram |
| Bakre kollisionsvarning (RCW) |
| Elfönsterhissar med klämskydd |
| Maximal DC-laddningseffekt-220kW |
| Främre läslampor i LED |
| 8.8tum Full LCD instrumentering |
| Förarstol elektriskt justerbar (6-vägs) |
| Parkeringssensorer bak |
| Främre kollisionsvarning (FCW) |
| Yttre sittplatser bak uppvärmbara |
| Bakre dimljus |
| Android AutoT & Apple CarPlay3 |
| PM2.5 filter |
| Navigation system med Google Maps |
| DAB+ & FM+AM |
| Emergency call |
| Laddningsuttag CCS2 |
| Intelligent hastighetsbegränsningskontroll (ISLC) |
| Bakre armstöd med 2 kopphållare |
| Filhållningsassistans (ELKA) |
| Elektrisk parkeringsbroms (EPB) |
| Passagerarstol elektriskt justerbar (6-vägs) |
| Filhållningsassistans (LDA) |
| Maximal AC-laddningseffekt-11kW |
| Döda vinkeln-varning (BSD) |
| 12V eluttag |
| 15.6tum pekskärm |
| Försträckta säkerhetsbälten med kraftbegränsare |
| Insyningsskydd i bagageutrymme |
| BYD digital key4 |
| Övervakningssystem av passagerare (OMS) |
| Förarstol elektriskt svankstöd (4 vägs) |
| Bältespåminnelse |
| Höjdjusterbara strålkastare |
| Förarstol ventilerbar uppvärmbar |
| Obsidian Black |
| Klädsel: Grey |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT