Carstedts
403.000 Kr
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Transit Connect |
| Variant | 2.0 EcoBlue AWD |
| Växellåda | Manuell |
| Motorstorlek | 1968 cylindervolym |
| Effekt | 122 hk |
| Kaross | Skåpbil |
| Färg | Vit |
| Säten | 2 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Tjänstevikt | 1764 kg |
|---|---|
| Längd | 485 cm |
| Bredd | 186 cm |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | Skåpbil |
| Chassinummer | WF0CXXSK9TX010051 |
| Referens | 76abf424-5eaa-46ea-9ae6-f6e760895619 |
| Totalvikt släp, B | 1100 kg |
| Däck, fram | 215/55R17 98H |
| Däck, bak | 215/55R17 98H |
| Toppfart | 183 |
| 10tum touchscreen |
| 12V eluttag i lastutrymmet |
| 17tum x 6.5 stålfälgar |
| 2 - vägs justerbart passagerarsäte |
| 2 fjärrnycklar |
| 2 mugghållare |
| 2 USB (45W Type C) |
| 215/55 R17 |
| 4 - vägs justerbart förarsäte |
| 4 högtalare |
| 50 liter tank (Endast Diesel) |
| Airbag på förarplatsen |
| Aktiva säkerhetsbälten fram |
| Automatiska strålkastare (varselljus) - Follow me home |
| Automatiskt helljus |
| Bakaxelskydd |
| Belysning i lastutrymmet |
| Bromsar - ABS/ESC/TCS |
| Bränsledriven motorvärmare (Endast Diesel) |
| Bältesvarnare |
| DAB radio med Bluetooth röststyrning och navigation |
| Digitalt kluster |
| Dimljus fram |
| Däcklagningssats |
| Däcktrycksövervakning |
| Dörrar bak |
| Eluppvärmd ratt |
| Eluppvärmd vindruta |
| Eluppvärmda och eljusterbara ytterbackspeglar |
| Vägkorsningsassistent (FBFAB) |
| Skyltigenkänning (HLQAB) |
| Förberedelse för alkolås |
| Förberedelse för dragkrok utan elmodul |
| Förvaringshylla ovanför vindrutan |
| Heavy Duty batteri |
| Högt monterat bromsljus |
| Inre backspegel |
| Justerbar ratt i höjd och längsled |
| Justerbar övre bältesinfästning |
| Krockgardiner |
| Kupèbelysning med 2 läslampor |
| Lackerad främre stötfångare |
| LED strålkastare |
| Ljust tonade rutor |
| Manuell A/C (luftkonditionering) (Endast Diesel) |
| Mellanvägg i plast med fönster |
| Passagerarairbag |
| SensicoTM ratt |
| Skjutdörr höger sida |
| Solskydd förarsida med spegel |
| Spolarvätskebehållare (5L) |
| Standard generator |
| Stop/Start System |
| Varselljus |
| Vindrutetorkare med intervallfunktion |
| Värme recirkulation |
| Ytterbackspeglar ej lackade |
| Dragkrok |
| Dubbla sidoskjutdörrar |
| Golvinklädnad i trä i lastutrymmet |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT