Carstedts
319.600 Kr
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Transit Courier |
| Variant | 1.0 EcoBoost |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 998 cylindervolym |
| Effekt | 125 hk |
| Kaross | Skåpbil |
| Färg | Vit |
| Säten | 2 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Tjänstevikt | 1258 kg |
| Längd | 434 cm |
| Bredd | 180 cm |
|---|---|
| Höjd | 183 cm |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Skåpbil |
| Chassinummer | WF04NBER64TS19133 |
| Referens | 2b558d47-1962-4c02-9a43-a6c143b6e3d8 |
| Hjulbas | 269 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1000 kg |
| Totalvikt släp, B | 1560 kg |
| Däck, fram | 195-215/55-65 |
| Däck, bak | 195-215/55-65 |
| Toppfart | 175 |
| 12v uttag fram |
| 15tum Stålfälgar |
| 195/65R15 BSW |
| 2 infällbara nycklar |
| 2 USB uttag fram |
| 4 - vägs justerbart passagerarsäte |
| 4 högtalare fram |
| 6 - vägs justerbart förarsäte |
| 8tum Touchscreen Display |
| Armstöd på förarsätet |
| Automatiskt helljus |
| Bakdörrar |
| Belysning i lastutrymmet |
| Bromsar - HLA/ESC/TC/ABS |
| Centrallås |
| Dimljus fram |
| Driver Alert |
| Däckslagningssats |
| Dörrhandtag olackade |
| eCall (Emergency Assistance) |
| Elhissar fram på förarsidan |
| Eljusterbara och eluppvärmda ytterbackspeglar |
| Eluppvärmd ratt i Premium Sensico |
| Eluppvärmd vindruta |
| FordPass Connect modem |
| Färddator |
| Förarairbag |
| Golvmonterad konsol |
| Gummimatta på golvet i förarhytten |
| Halogenstrålkastare |
| Heltäckande navkapslar |
| Högt monterat bromsljus |
| Justerbart svankstöd på förarsätet |
| Konsol ovanför vindrutan |
| Kupèbelysning med 2 läslampor |
| Manuell A/C (luftkonditionering) |
| Mellanvägg utan fönster |
| Olackad bakre stötfångare |
| Passagerarairbag |
| PTC Värmare |
| Sidoairbag förare |
| Sidoairbag passagerare |
| Sidokrockgardiner vänster och höger |
| Sidoskjutdörr höger sida |
| Start/Stop System |
| Svart grill |
| SYNC 4 Bluetooth Apple Carplay / Android Auto |
| Tonade rutor |
| Torkare med intervallfunktion |
| TPMS däcktrycksövervakningssystem |
| Urkopplingsbar passagerarairbag |
| Varselljus |
| Dragkrok (fast) |
| Förarassistanspaket 1 |
| Gumminklätt golv i lastutrymmet |
| Komfortmellanvägg med genomlastningslucka |
| LED belysning i skåpet |
| Stänkskydd - fram och bak |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT