Carstedts
568.700 Kr
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Explorer EV |
| Variant | Explorer EV Extended Range AWD |
| Växellåda | Automat |
| Effekt | 340 hk |
| Kaross | SUV |
| Färg | Blå |
| Säten | 5 |
| Bränsle | El |
| Tjänstevikt | 2167 kg |
| Längd | 446 cm |
| Bredd | 187 cm |
| Höjd | 163 cm |
|---|---|
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF0RPCEF5RRD01132 |
| Referens | 40747c18-40b1-48bb-9cb2-4c66ed60344a |
| Hjulbas | 276 cm |
| Totalvikt släp, B | 760 kg |
| Däck, fram | 235/45-55 |
| Däck, bak | 255/40-50 |
| Toppfart | 180 |
| Bagageutrymme - normalt | 450 |
| Max taklast | 75 |
| Vinterhjul ford alu befintliga |
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.