Carstedts
248.900 Kr
Inkl. moms
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Puma |
| Variant | Puma ST |
| Antal mil | 3 953 mil |
| Registreringsdatum | 2021 |
| Växellåda | Manuell |
| Motorstorlek | 1497 cylindervolym |
| Effekt | 200 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 134 g/km |
| Färg | Grön |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 3 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Bränsledeklaration, stad | 7,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,00 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 6,00 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1358 kg |
|---|---|
| Längd | 423 cm |
| Bredd | 181 cm |
| Höjd | 153 cm |
| Registreringsnummer | JZX70Y |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF02XXERK2MP12469 |
| Referens | c47ea41b-a535-4fcd-ad14-d44470eaf13c |
| Hjulbas | 259 cm |
| Max släpvagnsvikt | 750 kg |
| Totalvikt släp, B | 1690 kg |
| Däck, fram | 205-225/40-65 |
| Däck, bak | 205-225/40-65 |
| Toppfart | 220 |
| Bagageutrymme - normalt | 456 |
| Max taklast | 25 |
| Filhållningssystem |
| Regnsensor |
| Bluetooth |
| Backkamera |
| Cockpit |
| Trafikskyltsigenkänning |
| Sätesvärme fram |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Svart innertak |
| Varning för fel riktning |
| RECARO-stolar |
| Eluppvärmd vindruta |
| Alert korsande trafik |
| Automatiskt helljus |
| Pre-Collision Assist |
| Rattvärme |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Navigation |
| Apple CarPlay |
| ISOFIX |
| Parkeringsassistans |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Keyless |
| BLIS |
| Klädsel (skinn/alcantara) |
| Elektrisk bagagelucka |
| Touchskärm |
| Trådlös mobilladdare |
| Backstartshjälp |
| Sommar- & Vinterhjul |
| FORD PERFORMANCE |
| Start/Stop |
| Farthållare |
| Bang & Olufsen |
| Driver Alert |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT