Carstedts
197.800 Kr
Inkl. moms
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Ranger |
| Variant | 3.2 TDCi 4x4 |
| Antal mil | 17 896 mil |
| Registreringsdatum | 2015 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 3198 cylindervolym |
| Effekt | 200 hk |
| Kaross | Pickup |
| CO2 | 270 g/km |
| Färg | Grå |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 5 |
| Utsläppsklass | Euro 5 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 12,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 8,80 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 10,20 l/100 km |
|---|---|
| Tjänstevikt | 2315 kg |
| Längd | 536 cm |
| Bredd | 185 cm |
| Höjd | 182 cm |
| Registreringsnummer | DRT640 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | Pickup |
| Chassinummer | 6FPPXXMJ2PEB21731 |
| Referens | 53da06b7-f121-4f46-b75c-ee49f603f9dc |
| Hjulbas | 322 cm |
| Totalvikt släp, B | 750 kg |
| Däck, fram | 215-265/60-70 |
| Däck, bak | 215-265/60-70 |
| Toppfart | 175 |
| Max taklast | 80 |
| USB |
| Navigation |
| Dragkrok |
| Sätesvärme fram |
| Klädsel (halvskinn) |
| Sommar- & Vinterhjul |
| AUX |
| Diff |
| Farthållare |
| ISOFIX |
| Bluetooth |
| Elstol för förare |
| Eluppvärmd vindruta |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Flakjalusi |
| Backkamera |
| Dieselvärmare |
| Regnsensor |
| Parkeringssensorer bak |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT