Carstedts
188.900 Kr
Inkl. moms
| Märke | Mitsubishi |
|---|---|
| Modell | Outlander |
| Variant | 2.2 Di-D 4WD |
| Antal mil | 16 388 mil |
| Registreringsdatum | 2018 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2268 cylindervolym |
| Effekt | 150 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 154 g/km |
| Färg | Silver |
| Säten | 7 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 6,90 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,20 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 5,80 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1585 kg |
|---|---|
| Längd | 470 cm |
| Bredd | 180 cm |
| Höjd | 170 cm |
| Registreringsnummer | DBP553 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | JMBXLGF6WJZ400562 |
| Referens | b78429d4-5923-48bf-8c99-2a4f8d163c10 |
| Hjulbas | 267 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2000 kg |
| Totalvikt släp, B | 1210 kg |
| Däck, fram | 215-225/50-70 |
| Däck, bak | 215-225/50-70 |
| Toppfart | 190 |
| Bagageutrymme - normalt | 463 |
| Max taklast | 80 |
| Taklucka |
| Regnsensor |
| Rockford Fosgate |
| Kollisionsvarning |
| 360° kamera |
| ISOFIX |
| Dödavinkelvarning |
| Avstängningsbar airbag |
| Växelpaddlar |
| Sätesvärme fram |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Lane Assist |
| Automatiskt helljus |
| Elstol för förare |
| Keyless |
| Rattvärme |
| Klädsel (helskinn) |
| Svart innertak |
| Touchskärm |
| Farthållare (adaptiv) |
| Dragkrok |
| 7-sits |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Elektrisk bagagelucka |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Bluetooth |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT