Carstedts
344.800 Kr
Inkl. moms
| Märke | BMW |
|---|---|
| Modell | X3 |
| Variant | X3 xDrive30e |
| Antal mil | 7 726 mil |
| Registreringsdatum | 2020 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1998 cylindervolym |
| Effekt | 292 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 49 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Bränsledeklaration, blandad | 2,10 l/100 km |
| Tjänstevikt | 2065 kg |
| Längd | 471 cm |
|---|---|
| Bredd | 189 cm |
| Höjd | 168 cm |
| Registreringsnummer | BUH24F |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WBATS1108L9C34284 |
| Referens | 8d04dc93-e472-4223-9a0c-cb14666fabc1 |
| Hjulbas | 286 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2000 kg |
| Totalvikt släp, B | 880 kg |
| Däck, fram | 245/40-45 |
| Däck, bak | 275/35-40 |
| Toppfart | 210 |
| Bagageutrymme - normalt | 550 |
| Max taklast | 100 |
| Bluetooth |
| Personvarning |
| Sportstolar |
| Rattvärme |
| Dynförlängning |
| Ambient Light |
| Dragkrok ( Elektrisk) |
| Plug-In Hybrid |
| BMW Live Cockpit |
| Farthållare |
| Sätesvärme fram |
| Avstängningsbar airbag |
| X-Line |
| 3-zonsklimat |
| Klädsel (halvskinn) |
| LED-strålkastare |
| Apple CarPlay |
| BMW Gesture Control |
| Kollisionsvarning |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Elektrisk bagagelucka |
| Backkamera |
| Navigation |
| Sommar- & Vinterhjul |
| PHEV |
| Regnsensor |
| ISOFIX |
| Keyless |
| HiFi-ljudsystem |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Trådlös mobilladdare |
| Touchskärm |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT