Carstedts
264.800 Kr
Inkl. moms
| Märke | Subaru |
|---|---|
| Modell | XV |
| Variant | XV e-Boxer |
| Antal mil | 5 054 mil |
| Registreringsdatum | 2019 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1995 cylindervolym |
| Effekt | 150 hk |
| Kaross | Kombi |
| CO2 | 149 g/km |
| Färg | Blå |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Bränsledeklaration, stad | 7,30 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 6,10 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 6,50 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1651 kg |
|---|---|
| Längd | 447 cm |
| Bredd | 180 cm |
| Höjd | 160 cm |
| Registreringsnummer | JDG18X |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | Kombi |
| Chassinummer | JF1GTELL5KG097559 |
| Referens | 3ba17829-6a3e-458e-8d30-17efc7646978 |
| Hjulbas | 267 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1270 kg |
| Totalvikt släp, B | 1430 kg |
| Däck, fram | 225-245/45-60 |
| Däck, bak | 225-245/45-60 |
| Toppfart | 193 |
| Bagageutrymme - normalt | 385 |
| Max taklast | 80 |
| Apple CarPlay |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Rattvärme |
| LED-ramp |
| Farthållare (adaptiv) |
| Dragkrok |
| Keyless |
| Backkamera |
| Lane Assist |
| Klädsel (halvskinn) |
| Android Auto |
| Automatiskt helljus |
| Växelpaddlar |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Dödavinkelvarning |
| Regnsensor |
| Kollisionsvarning |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Touchskärm |
| Sätesvärme fram |
| Bluetooth |
| ISOFIX |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT