Carstedts
119.700 Kr
Inkl. moms
| Märke | Peugeot |
|---|---|
| Modell | 308 |
| Variant | 1.5 BlueHDi 130 |
| Antal mil | 14 333 mil |
| Registreringsdatum | 2019 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1499 cylindervolym |
| Effekt | 131 hk |
| Kaross | Kombi |
| CO2 | 100 g/km |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 4,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 3,80 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 4,10 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1395 kg |
|---|---|
| Längd | 459 cm |
| Bredd | 180 cm |
| Höjd | 147 cm |
| Registreringsnummer | RKN46G |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Kombi |
| Chassinummer | VF3LCYHZSKS302874 |
| Referens | 2c671f21-fd74-4863-8457-f45215ac2e7f |
| Hjulbas | 273 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1300 kg |
| Totalvikt släp, B | 1610 kg |
| Däck, fram | 205/55R16 |
| Däck, bak | 205/55R16 |
| Toppfart | 205 |
| Bagageutrymme - normalt | 610 |
| Max taklast | 80 |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Dragkrok |
| Parkeringssensorer bak |
| Farthållare |
| Sätesvärme fram |
| Apple CarPlay |
| Android Auto |
| Bluetooth |
| Touchskärm |
| Automatiskt helljus |
| Avstängningsbar airbag |
| ISOFIX |
| Start/Stop |
| Lane Assist |
| Växelpaddlar |
| Regnsensor |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Active Safety Brake |
| Trafikskyltsinformation |
| Trötthetsvarnare |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT