Carstedts
539.900 Kr
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Explorer |
| Variant | Explorer Plug-In Hybrid |
| Antal mil | 5 483 mil |
| Registreringsdatum | 2022 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2956 cylindervolym |
| Effekt | 457 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 66 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 7 |
| Cylindrar | 6 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Bränsledeklaration, blandad | 2,90 l/100 km |
| Tjänstevikt | 2466 kg |
| Längd | 505 cm |
|---|---|
| Bredd | 200 cm |
| Höjd | 178 cm |
| Registreringsnummer | REK86A |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF02K8GY1NNA05022 |
| Referens | 5c76720b-f2b6-4926-849c-34e325f24939 |
| Hjulbas | 303 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2500 kg |
| Totalvikt släp, B | 750 kg |
| Däck, fram | 255-275/45-55 |
| Däck, bak | 255-275/45-55 |
| Toppfart | 230 |
| Bagageutrymme - normalt | 515 |
| Max taklast | 75 |
| Läderklädsel |
| Elupvärmd framruta |
| Elreglerad förarstol |
| Adaptiv farthållare |
| Elhissar fram o bak |
| Regnsensor |
| Elreglerad baklucka |
| Mörktonade rutor |
| Parkeringssystem automatiskt |
| Eluppvärmd ratt |
| Dragkrok fast |
| Massagestolar fram |
| Panorama tak |
| Klimatanläggning |
| LED-strålkastare |
| Navigation |
| Backkamera |
| Automatlåda |
| SYNC 4 multimediasystem |
| iAWD inteligent 4 hjulsdrift. |
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.