Carstedts
209.900 Kr
Inkl. moms
| Märke | Nissan |
|---|---|
| Modell | X-Trail |
| Variant | 2.0 dCi 4x4 |
| Antal mil | 9 072 mil |
| Registreringsdatum | 2018 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1995 cylindervolym |
| Effekt | 177 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 158 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 6,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 6,00 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1775 kg |
|---|---|
| Längd | 469 cm |
| Bredd | 182 cm |
| Höjd | 174 cm |
| Registreringsnummer | YSX687 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | JN1TFNT32U0101092 |
| Referens | ace09b21-f334-4e99-ba58-ed58618b8a91 |
| Hjulbas | 271 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1650 kg |
| Totalvikt släp, B | 1260 kg |
| Däck, fram | 225/55-65 |
| Däck, bak | 225/55-65 |
| Toppfart | 196 |
| Bagageutrymme - normalt | 565 |
| Max taklast | 100 |
| Adaptiv farthållare |
| Backkamera |
| Elhissar fram o bak |
| Elreglerad baklucka |
| Elreglerad förarstol |
| Förarassistanspaket |
| Höjdreglering pass stol |
| Klimatanläggning |
| Läderklädsel |
| Motorvärmare & kupéuttag |
| Mörktonade rutor |
| Navigation |
| Parkeringsensor fram & bak |
| Sommar & Vinterhjul |
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.