Carstedts
139.900 Kr
Inkl. moms
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Fiesta |
| Variant | 1.0 EcoBoost |
| Antal mil | 7 380 mil |
| Registreringsdatum | 2018 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 998 cylindervolym |
| Effekt | 100 hk |
| Kaross | Halvkombi |
| CO2 | 118 g/km |
| Färg | Röd |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 3 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Bränsledeklaration, stad | 6,90 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 4,20 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 5,20 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1243 kg |
|---|---|
| Längd | 404 cm |
| Bredd | 174 cm |
| Höjd | 148 cm |
| Registreringsnummer | SPH402 |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Halvkombi |
| Chassinummer | WF0JXXGAHJJY82158 |
| Referens | 441ef050-f199-42ad-ae18-49fbb23ebe3e |
| Hjulbas | 249 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1000 kg |
| Totalvikt släp, B | 1820 kg |
| Däck, fram | 195-205/40-60 |
| Däck, bak | 195-205/40-60 |
| Toppfart | 180 |
| Bagageutrymme - normalt | 292 |
| Max taklast | 50 |
| Adaptiv farthållare |
| Bluetooth handsfree |
| Elhissar fram |
| Eluppvärmd ratt |
| Elupvärmd framruta |
| Klimatanläggning |
| Motorvärmare med kupèvärmare o laddare |
| Parkeringsensor bak |
| Regnsensor |
| Sommar & Vinterhjul |
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.