Carstedts
152.900 Kr
Inkl. moms
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Kuga |
| Variant | 2.0 TDCi AWD |
| Antal mil | 14 677 mil |
| Registreringsdatum | 2016 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1997 cylindervolym |
| Effekt | 150 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 140 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 6,10 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,00 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 5,40 l/100 km |
|---|---|
| Tjänstevikt | 1630 kg |
| Längd | 453 cm |
| Bredd | 184 cm |
| Höjd | 170 cm |
| Registreringsnummer | GFT261 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF0AXXWPMAFS01487 |
| Referens | 281a02f5-35dd-432f-8e39-869e380e2822 |
| Hjulbas | 269 cm |
| Totalvikt släp, B | 1270 kg |
| Däck, fram | 215-235/45-65 |
| Däck, bak | 215-235/45-65 |
| Toppfart | 190 |
| Bagageutrymme - normalt | 425 |
| Max taklast | 75 |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Klädsel (halvskinn) |
| Dragkrok (avtagbar) |
| Parkeringssensorer bak |
| Farthållare |
| Sätesvärme fram |
| Eluppvärmd vindruta |
| Keyless |
| Elstol för förare |
| Automatiskt helljus |
| Bluetooth |
| ISOFIX |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Regnsensor |
| City Stop |
| Driver Alert |
| Trafikskyltsinformation |
| Start/Stop |
| Filhållningssystem |
| AUX |
| USB |
| Sommar- & Vinterhjul |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT