Carstedts
179.800 Kr
Inkl. moms
| Märke | Volvo |
|---|---|
| Modell | V90 |
| Variant | D3 |
| Antal mil | 18 920 mil |
| Registreringsdatum | 2018 |
| Växellåda | Manuell |
| Motorstorlek | 1969 cylindervolym |
| Effekt | 150 hk |
| Kaross | Kombi |
| CO2 | 126 g/km |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 5,40 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 4,00 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 4,50 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1744 kg |
|---|---|
| Längd | 494 cm |
| Bredd | 188 cm |
| Höjd | 148 cm |
| Registreringsnummer | PJT083 |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Kombi |
| Chassinummer | YV1PW79B1J1037425 |
| Referens | 2f4ac7da-c179-46ae-bebd-6adb5758b3eb |
| Hjulbas | 294 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1800 kg |
| Totalvikt släp, B | 1240 kg |
| Däck, fram | 225-255/35-55 |
| Däck, bak | 225-255/35-55 |
| Toppfart | 205 |
| Bagageutrymme - normalt | 560 |
| Max taklast | 100 |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Dieselvärmare |
| Volvo On Call |
| Klädsel (halvskinn) |
| Cockpit |
| Navigation |
| Dragkrok (utfällbar) |
| Parkeringssensorer bak |
| Elektrisk bagagelucka |
| Farthållare (adpativ) |
| Pilot Assist |
| Sätesvärme fram & bak |
| Rattvärme |
| Keyless |
| Bluetooth |
| Touchskärm |
| Automatiskt helljus |
| Regnsensor |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Lane Keeping Aid |
| Road Sign Information |
| Kurvtagningsljus |
| Start/Stop |
| Avstängningsbar airbag |
| ISOFIX |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT