Carstedts
198.900 Kr
Inkl. moms
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Edge |
| Variant | 2.0 TDCi Bi-Turbo AWD |
| Antal mil | 14 800 mil |
| Registreringsdatum | 2017 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1997 cylindervolym |
| Effekt | 210 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 152 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 6,50 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,50 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 5,90 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1949 kg |
|---|---|
| Längd | 478 cm |
| Bredd | 193 cm |
| Höjd | 174 cm |
| Registreringsnummer | YLC495 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | 2FMTK4A31HBB18202 |
| Referens | 8bd9b18b-9462-4973-84a5-ef24d70bf1dd |
| Hjulbas | 285 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2000 kg |
| Totalvikt släp, B | 945 kg |
| Däck, fram | 235-255/45-60 |
| Däck, bak | 235-255/45-60 |
| Toppfart | 211 |
| Bagageutrymme - normalt | 1110 |
| Max taklast | 75 |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Dieselvärmare |
| Klädsel (skinn/alcantara) |
| Panoramaglastak |
| Backkamera |
| Kamera fram |
| Navigation |
| Dragkrok (avtagbar) |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Elektrisk bagagelucka |
| Farthållare (adaptiv) |
| Sätesvärme fram & bak |
| Rattvärme |
| Eluppvärmd vindruta |
| Ventilerade säten fram |
| BLIS |
| Apple CarPlay |
| Elstol med minne för förare |
| Elstol för passagerare |
| Avstängningsbar airbag |
| ISOFIX |
| Växelpaddlar |
| Regnsensor |
| Elektristkt infällbara speglar |
| Alert korsande trafik |
| Driver Alert |
| Filhållningssystem |
| Pre-Collision Assist |
| Trafikskyltsigenkänning |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Start/Stop |
| Parkeringsassistans |
| Keyless |
| Bluetooth |
| Touchskärm |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT