Carstedts
399.900 Kr
Inkl. moms
| Märke | Volvo |
|---|---|
| Modell | XC60 |
| Variant | B5 AWD |
| Antal mil | 6 300 mil |
| Registreringsdatum | 2020 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1969 cylindervolym |
| Effekt | 250 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 160 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Bränsledeklaration, stad | 8,80 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,90 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 7,00 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1856 kg |
|---|---|
| Längd | 469 cm |
| Bredd | 190 cm |
| Höjd | 166 cm |
| Registreringsnummer | EHK763 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | YV1UZL1VCL1564913 |
| Referens | 233a9c93-fce3-41f4-a4f6-8719c1db6e94 |
| Hjulbas | 287 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2400 kg |
| Totalvikt släp, B | 1050 kg |
| Däck, fram | 235-265/35-65 |
| Däck, bak | 235-265/35-65 |
| Toppfart | 220 |
| Bagageutrymme - normalt | 505 |
| Max taklast | 100 |
| Android Auto / Apple |
| Automatlåda |
| Backkamera |
| Dragkrok avtagbar |
| Dödavinkelnövervakni |
| Elhissar fram o bak |
| Elreglerad baklucka |
| Elreglerad förarstol |
| Eluppvärmd ratt |
| Eluppvärmt baksäte |
| Förarassistanspaket |
| Klimatanläggning |
| Läderklädsel |
| Mörktonade rutor |
| Navigation |
| Parkeringsensor fram |
| Regnsensor |
| Xenonljus |
| Dödavinkelnövervakning inkl Cross-Traffic Alert |
| Höjdreglering pass stol |
| Multimediasystem |
| Panorama tak |
| Parkeringsensor fram & bak |
| Sommar & Vinterhjul |
| Taklucka |
| Volvo on call |
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.