Carstedts
199.900 Kr
Inkl. moms
| Märke | Volvo |
|---|---|
| Modell | XC60 |
| Variant | D4 AWD |
| Antal mil | 18 000 mil |
| Registreringsdatum | 2016 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2400 cylindervolym |
| Effekt | 190 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 149 g/km |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 5 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 6,70 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,10 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 5,70 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1908 kg |
|---|---|
| Längd | 464 cm |
| Bredd | 189 cm |
| Höjd | 171 cm |
| Registreringsnummer | LDE273 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | YV1DZA5C6G2854612 |
| Referens | c8dc3803-3bbe-4bf8-9ed6-f9ef6d13276e |
| Hjulbas | 277 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2000 kg |
| Totalvikt släp, B | 995 kg |
| Däck, fram | 235-255/45-60 |
| Däck, bak | 235-255/45-60 |
| Toppfart | 200 |
| Bagageutrymme - normalt | 495 |
| Max taklast | 100 |
| Farthållare |
| Parkeringsensor bak |
| Elreglerad baklucka |
| Läderklädsel |
| Rails |
| Backkamera |
| Bränslevärmare |
| Sommar & Vinterhjul |
| Dragkrok avtagbar |
| Fyrhjulsdrift |
| Elhissar fram o bak |
| Klimatanläggning |
| Motorvärmare med kupèvärmare o laddare |
| Automatlåda |
| Bluetooth handsfree |
| Panorama tak |
| Xenonljus |
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.