Carstedts
169.900 Kr
Inkl. moms
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Focus |
| Variant | 1.0 EcoBoost |
| Antal mil | 7 503 mil |
| Registreringsdatum | 2022 |
| Växellåda | Manuell |
| Motorstorlek | 998 cylindervolym |
| Effekt | 125 hk |
| Kaross | Kombi |
| CO2 | 108 g/km |
| Färg | Grå |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 3 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Bränsledeklaration, stad | 5,90 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 4,10 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 4,80 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1383 kg |
|---|---|
| Längd | 469 cm |
| Bredd | 183 cm |
| Höjd | 153 cm |
| Registreringsnummer | ZOC72P |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Kombi |
| Chassinummer | WF0PXXGCHPMR51944 |
| Referens | 2f9c9a15-5d44-4d4a-98a1-e3f45b384f4f |
| Hjulbas | 270 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1000 kg |
| Totalvikt släp, B | 1575 kg |
| Däck, fram | 205-235/40-55 |
| Däck, bak | 205-235/40-55 |
| Toppfart | 194 |
| Bagageutrymme - normalt | 608 |
| Max taklast | 75 |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Backkamera |
| Navigation |
| Dragkrok (utfällbar) |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Farthållare (adaptiv) |
| Sätesvärme fram |
| Rattvärme |
| Eluppvärmd vindruta |
| Keyless |
| Apple CarPlay |
| Automatiskt helljus |
| Regnsensor |
| Touchskärm |
| Bluetooth |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Start/Stop |
| Elektriskt infällbara speglar |
| ISOFIX |
| Pre-Collision Assist |
| Trafikskyltsigenkänning |
| Filhållningssystem |
| Driver Alert |
| Varning för fel riktning |
| Backstartshjälp |
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT