Fordonsdetaljer
Översikt
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin+El
- cylindervolym 2360cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Mitsubishi |
|---|---|
| Modell | Outlander |
| Variant | Outlander PHEV |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2360 cylindervolym |
| Effekt | 306 hk |
| Kaross | SUV |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Tjänstevikt | 2140 kg |
| Längd | 471 cm |
| Bredd | 186 cm |
| Höjd | 174 cm |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | JMBM5VA9XSZ002099 |
| Referens | bd169b1d-eba6-4482-b070-52a90599ed9d |
| Hjulbas | 271 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1600 kg |
| Totalvikt släp, B | 835 kg |
| Däck, fram | 235-255/45-60 |
| Däck, bak | 235-255/45-60 |
| Toppfart | 170 |
| Bagageutrymme - normalt | 485 |
| Max taklast | 80 |
Utrustning
| Plug-In Hybrid |
| Intense |
| White Diamond |
| Cockpit |
| Klädsel (skinn/alcantara) |
| Yamaha-ljudsystem |
| Head-Up Display |
| 360° kamera |
| Navigation |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Farthållare (adaptiv) |
| Sätesvärme fram |
| Rattvärme |
| Eluppvärmd vindruta |
| Keyless |
| Elstol för förare |
| ISOFIX |
| Elektrisk bagagelucka |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Växelpaddlar |
| Regnsensor |
| Lane Assist |
| Dödavinkelvarning |
| Nödbroms |
| Trafikskyltsassistent |
| Varning korsande trafik |
| Förarövervakningssystem |
| Uppmärksamhetsvarning |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Trådlös mobilladdare |
| USB |
| Touchskärm |
| Bluetooth |
| Automatiskt helljus |
| Dynamic Sound YAMAHA Premium (8x) |
| Full LED-ljus fram |
| Apple CarPlay |
| LED-strålkastare |
| Värmepump |
| Quick Charger (DC) |
| Släpfordonsstabilisator |
SV - Description
Lagerbil - finns för omgående leverans!
Nu är uppföljaren till Mitsubishis hyllade SUV här med en interiör som andas kvalitet, med avancerad teknik och sofistikerad design. Upplev en total räckvidd på upp till 844 kilometer, genom att kombinera den effektiva bensinmotorn med en elektrisk räckvidd på upp till 85 kilometer. Nya Mitsubishi Outlander Plug-In Hybrid är nästa generation SUV – redo för äventyr.
KAMPANJ EVOLUTION PRIVATLEASING FÖR INSTYLE!
Privatleasing för Mitsubishi Outlander Instyle:
* Privatleasing från 5499kr/månaden inklusive vinterhjul
* Service ingår
* För att ditt bilägande ska bli så enkelt och tryggt som möjligt tecknas en heltäckande försäkring genom Ayvens Sweden AB. Den kostar 395 kronor i månaden och tillkommer utöver din privatleasingavgift
Denna Intense är utrustad med bland annat:
* Skinn/Alcantarasäten
* Yamaha-ljudsystem
* Adaptiv farthållare
* Rattvärme
* Eluppvärmd vindruta
* Apple CarPlay
* 360° Kamera
* Head-Up Display
* Färg - White Diamond (värde 10900kr)
Övrig information:
* Beräknad elräckvidd enligt WLTP upp till 85km
* Årskatt på endast 360kr
* 0-100km/h på 7,9 sekunder
Garantier:
* Nybilsgaranti: 8 år eller upp till 160 000km
* Garanti mot genomrostning: 12 år
* Mitsubishi Motors assistanspaket: 5 år från första dagen bilen tas i bruk
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2025 Mitsubishi Outlander Outlander PHEV
Pris 580.800 Kr