Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2022
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin+El
- mil 5 205 mil
- cylindervolym 2488cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Kuga |
| Variant | Kuga Plug-In Hybrid |
| Antal mil | 5 205 mil |
| Registreringsdatum | 2022 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2488 cylindervolym |
| Effekt | 225 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 26 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Bränsledeklaration, blandad | 1,20 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1844 kg |
| Längd | 461 cm |
| Bredd | 188 cm |
| Höjd | 166 cm |
| Registreringsnummer | CNU22G |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF0FXXWPMHNT28849 |
| Referens | d82f406b-9424-411f-9019-d0602eb02f00 |
| Hjulbas | 271 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1500 kg |
| Totalvikt släp, B | 1180 kg |
| Däck, fram | 225-245/45-65 |
| Däck, bak | 225-245/45-65 |
| Toppfart | 200 |
| Bagageutrymme - normalt | 435 |
| Max taklast | 75 |
Utrustning
| Bluetooth |
| Pre-Collision Assist |
| Lane Assist |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Farthållare |
| Backkamera |
| Cockpit |
| Android Auto |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Regnsensor |
| Sätesvärme fram & bak |
| Elektriskt infällbara speglar |
| PHEV |
| Rattvärme |
| Apple CarPlay |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Touchskärm |
| Keyless |
| Navigation |
| Eluppvärmd vindruta |
| ISOFIX |
SV - Description
Ford Kuga har blivit utsett till Europas mest sålda laddhybrid flera år i rad och nu firar Carstedts detta rejält med en Nordic-kampanj. Här får du en välutrustad Ford Kuga laddhybrid komplett med vinterhjul tillsammans med en kampanjränta på 4,95%. Utöver detta så har vi även ett Nordic-erbjudande på LED-rampsmontering!
Nordic-utrustningen bjuder på bland annat
* Eluppvärmd vindruta
* Sätesvärme fram & bak
* Rattvärme
* Apple CarPlay
* Farthållare
Övrig information:
* Beräknad elräckvidd enligt WLTP upp till 56km
* Årskatt på endast 360kr
* Vid blandad körning är förbrukningen endast 5,3 l/100km
* Endast 1 tidigare brukare
* Leasebar för företag
Servicehistorik:
2024-05-20 - 2878 mil
2026-04-13 - 5193 mil
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2022 Ford Kuga Kuga Plug-In Hybrid
Pris 259.800 Kr