Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2023
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin+El
- mil 16 mil
- cylindervolym 3496cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | F-Serien |
| Variant | 3.5 V6 PowerBoost 4x4 |
| Antal mil | 16 mil |
| Registreringsdatum | 2023 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 3496 cylindervolym |
| Effekt | 436 hk |
| Kaross | Pickup |
| CO2 | 242 g/km |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Bränsledeklaration, blandad | 10,15 l/100 km |
| Tjänstevikt | 2577 kg |
| Längd | 589 cm |
| Bredd | 203 cm |
| Höjd | 192 cm |
| Registreringsnummer | LRR00H |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | Pickup |
| Chassinummer | 1FTFW1ED2PFB06614 |
| Referens | 2e84af6e-4532-4170-a86c-93135eec1328 |
| Hjulbas | 369 cm |
| Max släpvagnsvikt | 3500 kg |
| Totalvikt släp, B | 750 kg |
| Däck, fram | 245-275/50-70 |
| Däck, bak | 245-275/50-70 |
| Toppfart | 171 |
| Bagageutrymme - normalt | 2192 |
Utrustning
| Ställbar diff |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Elstol för passagerare |
| Keyless |
| MOMS |
| Dragkrok (fast) |
| Alert korsande trafik |
| LIMITED |
| Regnsensor |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| ISOFIX |
| Filhållningssystem |
| 360° kamera |
| Bluetooth |
| Elstol med minne för förare |
| Elektriska sidosteg |
| Apple CarPlay |
| Klädsel (helskinn) |
| Pre-Collision Assist |
| Driver Alert |
| BLIS |
| Bromshjälp vid backning |
| Cockpit |
| Eljusterbar ratt |
| Sätesvärme fram & bak |
| Touchskärm |
| Trådlös mobilladdare |
| Ventilerade säten fram |
| Panoramatak |
| Farthållare (adaptiv) |
| Bang & Olufsen |
| Android Auto |
| Eljusterbara pedaler |
SV - Description
Lagerbil - finns för omgående leverans!
Ford F-150 är en pickup byggd för att göra skillnad - i vardagen, på jobbet och när äventyret kallar. Här samspelar genomtänkta material, intelligenta funktioner och kraftfulla drivlinor i en pickup. Varje detalj i Ford F-150 är formad för att ge dig styrka, komfort och kontroll – vare sig du kör med tung last, söker friheten offroad eller behöver en pålitlig partner i arbetet.
I över 48 år har Ford F-150 varit Amerikas mest sålda pickup och med denna Limited med den fantastiska V6 PowerBoost-motorn kommer du förstå varför.
Bilen är utrustad med bland annat:
* Skinnsäten
* Bang & Olufsen
* 360° Kamera
* Adaptiv farthållare
* Panoramatak
* Apple CarPlay
* Ventilerade säten fram
* Dragkrok
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2023 Ford F-Serien 3.5 V6 PowerBoost 4x4
Pris 1.111.250 Kr