Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2025
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin+El
- mil 12 mil
- cylindervolym 2488cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Kuga |
| Variant | Kuga Plug-In Hybrid |
| Antal mil | 12 mil |
| Registreringsdatum | 2025 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2488 cylindervolym |
| Effekt | 243 hk |
| Kaross | SUV |
| Färg | Grå |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Tjänstevikt | 1859 kg |
| Längd | 460 cm |
| Bredd | 188 cm |
| Höjd | 165 cm |
| Registreringsnummer | BNZ92R |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF0FXXWPMHSJ04853 |
| Referens | 010563a8-05a8-4f72-8bab-06d9a6b0d074 |
| Hjulbas | 271 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2100 kg |
| Totalvikt släp, B | 1100 kg |
| Däck, fram | 225-245/45-65 |
| Däck, bak | 225-245/45-65 |
| Toppfart | 200 |
| Bagageutrymme - normalt | 435 |
| Max taklast | 75 |
Utrustning
| Uppvärmbar vindruta |
| Trafikskyltsavläsning |
| Filhållningssystem |
| USB-laddare i baksätet |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Dragkrok |
| Valbara körlägen |
| ISOFIX |
| Keyless |
| Trötthetsvarnare |
| 5G modem |
| Varning för fel riktning |
| Aktiv filövervakning med varning för vägs slut |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| 13 |
| 2tum pekskärm med SYNC4 |
| navigation |
| DAB & trådlös Apple CarPlay/Android Auto |
| Automatiskt helljus |
| Rattvärme |
| Cockpit |
| Dubbla synliga avgasutblås |
| runda |
| Svartlackerade backspeglar |
| DEATC |
| två-zons klimatanläggning |
| Högre markfrigång +10mm fram / +5mm bak |
| Apple CarPlay |
| Backkamera |
| 12 |
| 3tum digitala urtavlor |
| Dubbla synliga avgasutblås |
| kantiga |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Farthållare |
| Sätesvärme fram & bak |
| e-Call |
| PHEV |
| Vinterpaket |
| Regnsensor |
| Bluetooth |
| Trådlös mobilladdare |
| Mörktonade rutor |
| Svarta fönsterlister |
| LED strålkastare & LED varselljus |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Elinfällbara sidospeglar med markbelysning |
| Backkamera |
| Nyckelfritt låssystem med startknapp |
| Navigation |
| Solar Silver |
| Elektrisk handbroms |
| Svart grill |
| Ambient lightning |
| stämningsbelysning |
| Android Auto |
| 12V uttag i bagageutrymmet |
| LED-strålkastare |
| Takreling |
| svarta |
| Trådlös mobilladdning |
| Autobroms |
| kamerabaserad |
| Skjutbart baksäte |
| Ambient Lightning |
| Automatiskt hel/halvljus |
| Farthållare |
| Active exteriör design |
| 18tum aluminiumfälgar |
| LED dimljus fram |
| Främre armstöd |
| Eluppvärmd vindruta |
| Pre-Collision Assist |
| Active emblem |
| Touchskärm |
| Regnsensor |
| Hastighetsgränshjälp |
| Direktleverans |
| FordPass Connect |
| Driver Alert |
| Bakre lampor i LED |
| Höjdjusterbara framstolar med svankstöd |
| Dragkrok |
| elinfällbar |
| Vinterpaket |
SV - Description
Lagerbil - finns för omgående leverans!
Kuga har ett djärvt nytt utseende, nästa nivå av uppkoppling och intelligent ny teknik. Möt Ford Kuga® Active Plug-In Hybrid. Laddad med kraft. Kuga-hybrider levererar nu en utökad dragvikt på upp till 2100kg och med en elektrisk räckvidd upp till 64km enligt WLTP så får du en bil som passar i alla lägen.
Bilen är utrustad med bland annat:
* Vinterpaket
* Backkamera
* Dragkrok
* Eluppvärmd vindruta
* Rattvärme
* Sätesvärme fram & bak
* Apple CarPlay
Övrig information:
* Beräknad elräckvidd enligt WLTP upp till 64km
* Årskatt på endast 360kr
* 0-100km/h på 7,3 sekunder
Garantier från 1:a registreringsdatum:
* Garanti: 5 år eller upp till 100 000km
* Högvoltsgaranti: 8 år eller upp till 160 000km
* Rostskyddsgaranti för kaross: 12 år
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2025 Ford Kuga Kuga Plug-In Hybrid
Pris 472.300 Kr