Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2020
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin+El
- mil 8 692 mil
- cylindervolym 2488cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Kuga |
| Variant | Kuga Plug-In Hybrid |
| Antal mil | 8 692 mil |
| Registreringsdatum | 2020 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2488 cylindervolym |
| Effekt | 225 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 26 g/km |
| Färg | Grå |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Bränsledeklaration, blandad | 1,20 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1844 kg |
| Längd | 461 cm |
| Bredd | 188 cm |
| Höjd | 166 cm |
| Registreringsnummer | XRO102 |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF0FXXWPMHLA19355 |
| Referens | 893c7bbb-27e9-49c1-b178-1446ce37abcc |
| Hjulbas | 271 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1200 kg |
| Totalvikt släp, B | 1180 kg |
| Däck, fram | 225-245/45-65 |
| Däck, bak | 225-245/45-65 |
| Toppfart | 200 |
| Bagageutrymme - normalt | 435 |
| Max taklast | 75 |
Utrustning
| BLIS |
| Alert korsande trafik |
| Bluetooth |
| Sätesvärme fram & bak |
| Bang & Olufsen |
| Rattvärme |
| PHEV |
| Elektrisk bagagelucka |
| Farthållare (adaptiv) |
| Kamera fram |
| Automatiskt helljus |
| Keyless |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Touchskärm |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Apple CarPlay |
| Eluppvärmd vindruta |
| Regnsensor |
| Elstol för förare |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Klädsel (skinn/alcantara) |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Filhållningssystem |
| Backkamera |
| Navigation |
| Filcentreringsassistent |
| ISOFIX |
| Trafikskyltsigenkänning |
| Svart innertak |
| Pre-Collision Assist |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Driver Alert |
| Trådlös mobilladdare |
| ST-Line X |
| Parkeringsassistans |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2020 Ford Kuga Kuga Plug-In Hybrid
Pris 258.900 Kr