Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2015
- Växellåda Automat
- Bränsle Diesel
- mil 17 896 mil
- cylindervolym 3198cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Ranger |
| Variant | 3.2 TDCi 4x4 |
| Antal mil | 17 896 mil |
| Registreringsdatum | 2015 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 3198 cylindervolym |
| Effekt | 200 hk |
| Kaross | Pickup |
| CO2 | 270 g/km |
| Färg | Grå |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 5 |
| Utsläppsklass | Euro 5 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 12,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 8,80 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 10,20 l/100 km |
| Tjänstevikt | 2315 kg |
| Längd | 536 cm |
| Bredd | 185 cm |
| Höjd | 182 cm |
| Registreringsnummer | DRT640 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | Pickup |
| Chassinummer | 6FPPXXMJ2PEB21731 |
| Referens | 53da06b7-f121-4f46-b75c-ee49f603f9dc |
| Hjulbas | 322 cm |
| Totalvikt släp, B | 750 kg |
| Däck, fram | 215-265/60-70 |
| Däck, bak | 215-265/60-70 |
| Toppfart | 175 |
| Max taklast | 80 |
Utrustning
| USB |
| Navigation |
| Dragkrok |
| Sätesvärme fram |
| Klädsel (halvskinn) |
| Sommar- & Vinterhjul |
| AUX |
| Diff |
| Farthållare |
| ISOFIX |
| Bluetooth |
| Elstol för förare |
| Eluppvärmd vindruta |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Flakjalusi |
| Backkamera |
| Dieselvärmare |
| Regnsensor |
| Parkeringssensorer bak |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2015 Ford Ranger 3.2 TDCi 4x4
Pris 197.800 Kr
Inkl. moms