Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2019
- Växellåda Automat
- Bränsle Diesel
- mil 14 333 mil
- cylindervolym 1499cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Peugeot |
|---|---|
| Modell | 308 |
| Variant | 1.5 BlueHDi 130 |
| Antal mil | 14 333 mil |
| Registreringsdatum | 2019 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1499 cylindervolym |
| Effekt | 131 hk |
| Kaross | Kombi |
| CO2 | 100 g/km |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 4,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 3,80 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 4,10 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1395 kg |
| Längd | 459 cm |
| Bredd | 180 cm |
| Höjd | 147 cm |
| Registreringsnummer | RKN46G |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Kombi |
| Chassinummer | VF3LCYHZSKS302874 |
| Referens | 2c671f21-fd74-4863-8457-f45215ac2e7f |
| Hjulbas | 273 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1300 kg |
| Totalvikt släp, B | 1610 kg |
| Däck, fram | 205/55R16 |
| Däck, bak | 205/55R16 |
| Toppfart | 205 |
| Bagageutrymme - normalt | 610 |
| Max taklast | 80 |
Utrustning
| Sommar- & Vinterhjul |
| Dragkrok |
| Parkeringssensorer bak |
| Farthållare |
| Sätesvärme fram |
| Apple CarPlay |
| Android Auto |
| Bluetooth |
| Touchskärm |
| Automatiskt helljus |
| Avstängningsbar airbag |
| ISOFIX |
| Start/Stop |
| Lane Assist |
| Växelpaddlar |
| Regnsensor |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Active Safety Brake |
| Trafikskyltsinformation |
| Trötthetsvarnare |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2019 Peugeot 308 1.5 BlueHDi 130
Pris 119.700 Kr
Inkl. moms