Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2022
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin+El
- mil 5 483 mil
- cylindervolym 2956cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Explorer |
| Variant | Explorer Plug-In Hybrid |
| Antal mil | 5 483 mil |
| Registreringsdatum | 2022 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2956 cylindervolym |
| Effekt | 457 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 66 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 7 |
| Cylindrar | 6 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Bränsledeklaration, blandad | 2,90 l/100 km |
| Tjänstevikt | 2466 kg |
| Längd | 505 cm |
| Bredd | 200 cm |
| Höjd | 178 cm |
| Registreringsnummer | REK86A |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF02K8GY1NNA05022 |
| Referens | 5c76720b-f2b6-4926-849c-34e325f24939 |
| Hjulbas | 303 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2500 kg |
| Totalvikt släp, B | 750 kg |
| Däck, fram | 255-275/45-55 |
| Däck, bak | 255-275/45-55 |
| Toppfart | 230 |
| Bagageutrymme - normalt | 515 |
| Max taklast | 75 |
Utrustning
| Läderklädsel |
| Elupvärmd framruta |
| Elreglerad förarstol |
| Adaptiv farthållare |
| Elhissar fram o bak |
| Regnsensor |
| Elreglerad baklucka |
| Mörktonade rutor |
| Parkeringssystem automatiskt |
| Eluppvärmd ratt |
| Dragkrok fast |
| Massagestolar fram |
| Panorama tak |
| Klimatanläggning |
| LED-strålkastare |
| Navigation |
| Backkamera |
| Automatlåda |
| SYNC 4 multimediasystem |
| iAWD inteligent 4 hjulsdrift. |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2022 Ford Explorer Explorer Plug-In Hybrid
Pris 539.900 Kr