Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2020
- Växellåda Automat
- Bränsle Diesel
- mil 9 561 mil
- cylindervolym 2199cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Hyundai |
|---|---|
| Modell | Santa Fe |
| Variant | 2.2 CRDi 4WD |
| Antal mil | 9 561 mil |
| Registreringsdatum | 2020 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2199 cylindervolym |
| Effekt | 200 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 165 g/km |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 7,50 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 6,30 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1930 kg |
| Längd | 477 cm |
| Bredd | 189 cm |
| Höjd | 171 cm |
| Registreringsnummer | RET05Z |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | KMHS381CDLU213564 |
| Referens | 115f9cac-5ad0-430b-b54d-817ec968f5b0 |
| Hjulbas | 277 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2000 kg |
| Totalvikt släp, B | 1093 kg |
| Däck, fram | 235/55-65 |
| Däck, bak | 235/55-65 |
| Toppfart | 205 |
| Bagageutrymme - normalt | 625 |
| Max taklast | 100 |
Utrustning
| Sommar- & Vinterhjul |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Klädsel (helskinn) |
| KREML-ljudsystem |
| Head-Up Display |
| 360° kamera |
| Navigation |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Elektrisk bagagelucka |
| Farthållare (adaptiv) |
| Sätesvärme fram & bak |
| Ventilerade säten fram |
| Rattvärme |
| Keyless |
| Elstol med minne för förare |
| Elstol för passagerare |
| Apple CarPlay |
| Android Auto |
| Automatiskt helljus |
| Regnsensor |
| Dödavinkelvarnare |
| Touchskärm |
| Bluetooth |
| Solgardiner bak |
| Avstängningsbar airbag |
| ISOFIX |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Lane Assist |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Start/Stop |
| Trådlös mobilladdare |
| Uppmärksamhetsvarning |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2020 Hyundai Santa Fe 2.2 CRDi 4WD
Pris 298.900 Kr
Inkl. moms