Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2018
- Växellåda Manuell
- Bränsle Diesel
- mil 18 920 mil
- cylindervolym 1969cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Volvo |
|---|---|
| Modell | V90 |
| Variant | D3 |
| Antal mil | 18 920 mil |
| Registreringsdatum | 2018 |
| Växellåda | Manuell |
| Motorstorlek | 1969 cylindervolym |
| Effekt | 150 hk |
| Kaross | Kombi |
| CO2 | 126 g/km |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 5,40 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 4,00 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 4,50 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1744 kg |
| Längd | 494 cm |
| Bredd | 188 cm |
| Höjd | 148 cm |
| Registreringsnummer | PJT083 |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Kombi |
| Chassinummer | YV1PW79B1J1037425 |
| Referens | 2f4ac7da-c179-46ae-bebd-6adb5758b3eb |
| Hjulbas | 294 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1800 kg |
| Totalvikt släp, B | 1240 kg |
| Däck, fram | 225-255/35-55 |
| Däck, bak | 225-255/35-55 |
| Toppfart | 205 |
| Bagageutrymme - normalt | 560 |
| Max taklast | 100 |
Utrustning
| Sommar- & Vinterhjul |
| Dieselvärmare |
| Volvo On Call |
| Klädsel (halvskinn) |
| Cockpit |
| Navigation |
| Dragkrok (utfällbar) |
| Parkeringssensorer bak |
| Elektrisk bagagelucka |
| Farthållare (adpativ) |
| Pilot Assist |
| Sätesvärme fram & bak |
| Rattvärme |
| Keyless |
| Bluetooth |
| Touchskärm |
| Automatiskt helljus |
| Regnsensor |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Lane Keeping Aid |
| Road Sign Information |
| Kurvtagningsljus |
| Start/Stop |
| Avstängningsbar airbag |
| ISOFIX |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2018 Volvo V90 D3
Pris 179.800 Kr
Inkl. moms