Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2023
- Växellåda Automat
- Bränsle El
- mil 1 018 mil
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Transit |
| Variant | E-Transit 350 |
| Antal mil | 1 018 mil |
| Registreringsdatum | 2023 |
| Växellåda | Automat |
| Effekt | 184 hk |
| Kaross | Skåpbil |
| Färg | Vit |
| Säten | 3 |
| Bränsle | El |
| Tjänstevikt | 2541 kg |
| Längd | 598 cm |
| Bredd | 205 cm |
| Registreringsnummer | OJO537 |
| Drivning | Bakhjulsdrift |
| Fordonstyp | Skåpbil |
| Chassinummer | WF0EXXTTRBPC34634 |
| Referens | 6acbe114-afc9-4005-ac82-fe90c24ef227 |
| Totalvikt släp, B | 750 kg |
| Toppfart | 133 |
Utrustning
| Apple CarPlay |
| Eluppvärmd vindruta |
| Backkamera |
| Filhållningssystem |
| Bluetooth |
| Android Auto |
| Elhissar fram |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Regnsensor |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| 3-sits |
| Dubbla skjutdörrar |
| Sätesvärme fram |
| Navigation |
| Farthållare |
| Touchskärm |
| Keyless |
| MOMS |
SV - Description
Vi byter demobilar, passa på att fynda! - finns för omgående leverans! Miltalet kan skilja från annons, kontakta butiken för uppdaterad info.
Helt elektriska Ford E-Transit inleder en ny era för den ikoniska Transit-skåpbilen. Den batteridrivna skåpbilen med 68 kWh är utformad för att hjälpa ditt företag att blomstra samtidigt som den uppfyller hållbarhetsmålen och klarar en körsträcka på upp till 252 Km på en enda laddning vid blandad körning. Med den tysta och eldrivna motorn kan du arbeta var och när som helst. Oavsett om du arbetar hela natten eller gör tidiga morgonleveranser kommer elfordonet se till att den lokala bullernivån hålls så låg som möjligt.
Bilen är utrustad med bland annat:
* Sommar- & Vinterhjul
* Backkamera
* 3 sittplatser
* Dubbla sidoskjutdörrar
* Farthållare
* Eluppvärmd vindruta
* Apple CarPlay
* Parkeringssensorer fram & bak
Övrig information:
* Beräknad elräckvidd enligt WLTP upp till 252km
* Årskatt på endast 360kr
* Batterikapacitet på 68 kWh
Garantier från 1:a registreringsdatum:
* Garanti: 5 år eller upp till 150 000km
* Högvoltsgaranti: 8 år eller upp till 160 000km
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2023 Ford Transit E-Transit 350
Pris 399.000 Kr