Fordonsdetaljer
Översikt
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin
- cylindervolym 1333cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Mitsubishi |
|---|---|
| Modell | ASX |
| Variant | 1.3 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1333 cylindervolym |
| Effekt | 158 hk |
| Kaross | SUV |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Tjänstevikt | 1381 kg |
| Längd | 424 cm |
| Bredd | 180 cm |
| Höjd | 158 cm |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | VF1RJB00973654518 |
| Referens | b0d8f5eb-c6c3-4fa7-a545-6f8bdbff50fc |
| Hjulbas | 264 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1200 kg |
| Totalvikt släp, B | 1670 kg |
| Däck, fram | 215/55-65 |
| Däck, bak | 215/55-65 |
| Toppfart | 180 |
| Bagageutrymme - normalt | 484 |
| Max taklast | 80 |
Utrustning
| Keyless |
| Rattvärme |
| Växelpaddlar |
| Driver Alert |
| Avstängningsbar airbag |
| Backkamera |
| Cockpit |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Farthållare (adaptiv) |
| ISOFIX |
| Touchskärm |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Android Auto |
| Nödbromsning |
| Lane Assist |
| Start/Stop |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Sätesvärme fram |
| Automatiskt helljus |
| Regnsensor |
| Eluppvärmd vindruta |
| Apple CarPlay |
| Bluetooth |
SV - Description
Lagerbil - finns för omgående leverans!
Mitsubishi ASX är en kompakt familjebil, framtagen av experter inom SUV-teknologi. I ett enda elegant utförande erbjuder ASX avancerad säkerhetsteknik, klassledande uppkopplingsmöjligheter och gott om utrymme för upp till fem personer, samt deras bagage. ASX har en kraftfull och självsäker stil som passar överallt. Den dynamiska SUV-designen innefattar en sportig motorhuv, iögonfallande LED-strålkastare och Mitsubishi Motors-signatur: Dynamic Shield-grillen.
Bilen är utrustad med bland annat:
* Cockpit
* Backkamera
* Adaptiv farthållare
* Rattvärme
* Eluppvärmd vindruta
* Apple CarPlay
* Automatiskt helljus
Övrig information:
* Årskatt på 7030kr
* Vid blandad körning är förbrukningen endast 6 l/100km
* Bagagevolym på 484 liter
Garantier från första registreringsdatum:
* Nybilsgaranti: 5 år eller upp till 100 000km
* Garanti mot genomrostning: 12 år
* Mitsubishi Motors assistanspaket: 5 år från första dagen bilen tas i bruk
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2025 Mitsubishi ASX 1.3
Pris 299.900 Kr