Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2021
- Växellåda Manuell
- Bränsle Bensin
- mil 3 953 mil
- cylindervolym 1497cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Puma |
| Variant | Puma ST |
| Antal mil | 3 953 mil |
| Registreringsdatum | 2021 |
| Växellåda | Manuell |
| Motorstorlek | 1497 cylindervolym |
| Effekt | 200 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 134 g/km |
| Färg | Grön |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 3 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Bränsledeklaration, stad | 7,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,00 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 6,00 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1358 kg |
| Längd | 423 cm |
| Bredd | 181 cm |
| Höjd | 153 cm |
| Registreringsnummer | JZX70Y |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | WF02XXERK2MP12469 |
| Referens | c47ea41b-a535-4fcd-ad14-d44470eaf13c |
| Hjulbas | 259 cm |
| Max släpvagnsvikt | 750 kg |
| Totalvikt släp, B | 1690 kg |
| Däck, fram | 205-225/40-65 |
| Däck, bak | 205-225/40-65 |
| Toppfart | 220 |
| Bagageutrymme - normalt | 456 |
| Max taklast | 25 |
Utrustning
| Filhållningssystem |
| Regnsensor |
| Bluetooth |
| Backkamera |
| Cockpit |
| Trafikskyltsigenkänning |
| Sätesvärme fram |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Svart innertak |
| Varning för fel riktning |
| RECARO-stolar |
| Eluppvärmd vindruta |
| Alert korsande trafik |
| Automatiskt helljus |
| Pre-Collision Assist |
| Rattvärme |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Navigation |
| Apple CarPlay |
| ISOFIX |
| Parkeringsassistans |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Keyless |
| BLIS |
| Klädsel (skinn/alcantara) |
| Elektrisk bagagelucka |
| Touchskärm |
| Trådlös mobilladdare |
| Backstartshjälp |
| Sommar- & Vinterhjul |
| FORD PERFORMANCE |
| Start/Stop |
| Farthållare |
| Bang & Olufsen |
| Driver Alert |
SV - Description
Med denna supercoola Ford Puma ST som endast haft 2 tidigare brukare så får du en riktigt häftig bil med alla rätt i både utseende och utrustning så att du verkligen kommer sticka ut ur mängden. Med sin 1.5-liters bensinmotor på 200 hästkrafter så blir detta en bil som kommer ge ett brett leende på läpparna i alla lägen.
Bilen är utrustad med bland annat:
* RECARO-stolar
* Skinn/Alcantara
* Bang & Olufsen
* Backkamera
* Navigation
* Apple CarPlay
* Motorvärmare med kupéuttag
* Svart innertak
Övrig information:
* Årsskatt på endast 1328kr
* Vid blandad körning är förbrukningen 6,8 l/100km
* Endast 2 tidigare brukare
* Bagagevolym på hela 456 liter
* 0-100km/h på 6,7 sekunder
Servicehistorik:
2022-06-21 - 819 mil
2024-06-12 - 847 mil
2025-06-27 - 2658 mil
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2021 Ford Puma Puma ST
Pris 248.900 Kr
Inkl. moms