Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2025
- Växellåda Manuell
- Bränsle Bensin
- mil 214 mil
- cylindervolym 999cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Mitsubishi |
|---|---|
| Modell | Colt |
| Variant | 1.0 Turbo |
| Antal mil | 214 mil |
| Registreringsdatum | 2025 |
| Växellåda | Manuell |
| Motorstorlek | 999 cylindervolym |
| Effekt | 91 hk |
| Kaross | Halvkombi |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 3 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Tjänstevikt | 1189 kg |
| Längd | 405 cm |
| Bredd | 180 cm |
| Höjd | 144 cm |
| Registreringsnummer | OME60H |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Halvkombi |
| Chassinummer | VF1RJA00173523190 |
| Referens | b9459c46-310c-457c-9580-712b4678acfb |
| Hjulbas | 258 cm |
| Max släpvagnsvikt | 900 kg |
| Totalvikt släp, B | 1930 kg |
| Däck, fram | 195-205/45-55 |
| Däck, bak | 195-205/45-55 |
| Toppfart | 174 |
| Bagageutrymme - normalt | 391 |
| Max taklast | 80 |
Utrustning
| Bluetooth |
| Invite |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Regnsensor |
| Nödbromsning |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Cockpit |
| Apple CarPlay |
| Start/Stop |
| Vingelvarning |
| Backkamera |
| USB |
| Kollisionsvarning |
| Trötthetsvarning |
| Touchskärm |
| Farthållare |
| Rattvärme |
| Trafikskyltsinformation |
| Keyless |
| ONYX BLACK |
| Sommar- & Vinterhjul |
| ISOFIX |
| Avstängningsbar airbag |
| Sätesvärme fram |
| AUX |
| Android Auto |
SV - Description
Vi byter demobilar, passa på att fynda! - finns för omgående leverans!
Mitsubishi Colt är en otroligt snygg och smidig bil som passar perfekt för dig som vill ha en rymlig halvkombi med låga driftkostnader och som kommer ta dig fram i alla lägen utan problem. Här ser man tiden som lagts ner på bilens utseende oavsett om det gäller den sportiga huven, LED-strålkastarna fram eller den sportiga bakdelen på bilen.
Bilen är utrustad med bland annat:
* Cockpit
* Backkamera
* Farthållare
* Rattvärme
* Apple CarPlay
* Keyless
Övrig information:
* Årskatt på 4747kr dom första 3 åren och 470kr från år 4
* Vid blandad körning är förbrukningen endast 5,1 l/100km
* Bagagevolym på 391 liter
Garantier från första registreringsdatum:
* Nybilsgaranti: 5 år eller upp till 100 000km
* Garanti mot genomrostning: 12 år
* Mitsubishi Motors assistanspaket: 5 år från första dagen bilen tas i bruk
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2025 Mitsubishi Colt 1.0 Turbo
Pris 219.900 Kr