Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2019
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin+El
- mil 5 054 mil
- cylindervolym 1995cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Subaru |
|---|---|
| Modell | XV |
| Variant | XV e-Boxer |
| Antal mil | 5 054 mil |
| Registreringsdatum | 2019 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1995 cylindervolym |
| Effekt | 150 hk |
| Kaross | Kombi |
| CO2 | 149 g/km |
| Färg | Blå |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin+El |
| Bränsledeklaration, stad | 7,30 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 6,10 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 6,50 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1651 kg |
| Längd | 447 cm |
| Bredd | 180 cm |
| Höjd | 160 cm |
| Registreringsnummer | JDG18X |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | Kombi |
| Chassinummer | JF1GTELL5KG097559 |
| Referens | 3ba17829-6a3e-458e-8d30-17efc7646978 |
| Hjulbas | 267 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1270 kg |
| Totalvikt släp, B | 1430 kg |
| Däck, fram | 225-245/45-60 |
| Däck, bak | 225-245/45-60 |
| Toppfart | 193 |
| Bagageutrymme - normalt | 385 |
| Max taklast | 80 |
Utrustning
| Apple CarPlay |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Rattvärme |
| LED-ramp |
| Farthållare (adaptiv) |
| Dragkrok |
| Keyless |
| Backkamera |
| Lane Assist |
| Klädsel (halvskinn) |
| Android Auto |
| Automatiskt helljus |
| Växelpaddlar |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Dödavinkelvarning |
| Regnsensor |
| Kollisionsvarning |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Touchskärm |
| Sätesvärme fram |
| Bluetooth |
| ISOFIX |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2019 Subaru XV XV e-Boxer
Pris 264.800 Kr
Inkl. moms