Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2023
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin
- mil 455 mil
- cylindervolym 1193cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Mitsubishi |
|---|---|
| Modell | Space Star |
| Variant | 1.2 MIVEC |
| Antal mil | 455 mil |
| Registreringsdatum | 2023 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1193 cylindervolym |
| Effekt | 71 hk |
| Kaross | Halvkombi |
| Färg | Blå |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 3 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Tjänstevikt | 1010 kg |
| Längd | 385 cm |
| Bredd | 167 cm |
| Höjd | 151 cm |
| Registreringsnummer | JPK99D |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Halvkombi |
| Chassinummer | MMCXTA03APH022098 |
| Referens | a3c33df8-6af0-4136-89b7-f7a8bfaedf90 |
| Hjulbas | 245 cm |
| Totalvikt släp, B | 2130 kg |
| Däck, fram | 165-195/45-65 |
| Däck, bak | 165-195/45-65 |
| Toppfart | 163 |
| Bagageutrymme - normalt | 235 |
| Max taklast | 50 |
Utrustning
| Sommar- & Vinterhjul |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Klädsel (halvskinn) |
| Backkamera |
| Farthållare |
| Sätesvärme fram |
| Keyless |
| Bluetooth |
| Touchskärm |
| Start/Stop |
| Automatiskt helljus |
| Regnsensor |
| Lane Assist |
| Kollisionsvarning |
| Avstängningsbar airbag |
| ISOFIX |
| USB |
| Elhissar fram & bak |
| AC |
| Autoklimat |
| MOMS |
SV - Description
Med denna otroligt lågmilade Mitsubishi Space Star så får du en liten och behändig bil som tar dig fram varje dag utan problem med en otroligt låg driftkostnad. Bilen är utrustad med såväl motorvärmare som sommar- och vinterhjul vilket gör bilen startklar för din körning direkt.
Bilen är utrustad med bland annat:
* Backkamera
* Motorvärmare med kupéuttag
* Halvskinn
* Automatiskt helljus
* Touchskärm
* Sommar- & vinterhjul
Övrig information:
* Årskatt på 668kr från år 4
* Vid blandad körning är förbrukningen endast 5,5 l/100km
* Laeasebar för företag
Välkommen till oss på Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet.
Ångermanlandsgatan 22, Örnsköldsvik
Öppettider:
Måndag-torsdag: 08-18
Fredag: 08-17
Lördag: 10-14
Välkomna!
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2023 Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC
Pris 167.900 Kr