Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2022
- Växellåda Manuell
- Bränsle Diesel
- mil 3 292 mil
- cylindervolym 1461cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Mercedes-Benz |
|---|---|
| Modell | Citan |
| Variant | Citan 110 CDI |
| Antal mil | 3 292 mil |
| Registreringsdatum | 2022 |
| Växellåda | Manuell |
| Motorstorlek | 1461 cylindervolym |
| Effekt | 95 hk |
| Kaross | Skåpbil |
| Färg | Vit |
| Säten | 2 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Tjänstevikt | 1462 kg |
| Längd | 450 cm |
| Bredd | 186 cm |
| Höjd | 183 cm |
| Registreringsnummer | YWA30R |
| Drivning | Framhjulsdrift |
| Fordonstyp | Skåpbil |
| Chassinummer | W1V4206231U317425 |
| Referens | 31d8d0cd-36da-4e32-9a26-177b5137b51e |
| Hjulbas | 271 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1500 kg |
| Totalvikt släp, B | 1479 kg |
| Däck, fram | 195-205/55-65 |
| Däck, bak | 195-205/55-65 |
| Toppfart | 164 |
| Bagageutrymme - normalt | 2900 |
| Max taklast | 100 |
Utrustning
| AC |
| Farthållare |
| Automatiskt helljus |
| Sätesvärme fram |
| Elhissar fram |
| Start/Stop |
| Bluetooth |
| Android Auto |
| Regnsensor |
| Apple CarPlay |
| Backkamera |
| Sommar- & Vinterhjul |
| MOMS |
| Trådlös mobilladdare |
| Touchskärm |
| USB |
| Dragkrok |
| Attention Assist |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2022 Mercedes-Benz Citan Citan 110 CDI
Pris 209.800 Kr