Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2018
- Växellåda Automat
- Bränsle Diesel
- mil 9 072 mil
- cylindervolym 1995cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Nissan |
|---|---|
| Modell | X-Trail |
| Variant | 2.0 dCi 4x4 |
| Antal mil | 9 072 mil |
| Registreringsdatum | 2018 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1995 cylindervolym |
| Effekt | 177 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 158 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 6,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,60 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 6,00 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1775 kg |
| Längd | 469 cm |
| Bredd | 182 cm |
| Höjd | 174 cm |
| Registreringsnummer | YSX687 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | JN1TFNT32U0101092 |
| Referens | ace09b21-f334-4e99-ba58-ed58618b8a91 |
| Hjulbas | 271 cm |
| Max släpvagnsvikt | 1650 kg |
| Totalvikt släp, B | 1260 kg |
| Däck, fram | 225/55-65 |
| Däck, bak | 225/55-65 |
| Toppfart | 196 |
| Bagageutrymme - normalt | 565 |
| Max taklast | 100 |
Utrustning
| Adaptiv farthållare |
| Backkamera |
| Elhissar fram o bak |
| Elreglerad baklucka |
| Elreglerad förarstol |
| Förarassistanspaket |
| Höjdreglering pass stol |
| Klimatanläggning |
| Läderklädsel |
| Motorvärmare & kupéuttag |
| Mörktonade rutor |
| Navigation |
| Parkeringsensor fram & bak |
| Sommar & Vinterhjul |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2018 Nissan X-Trail 2.0 dCi 4x4
Pris 209.900 Kr
Inkl. moms