Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2017
- Växellåda Automat
- Bränsle Diesel
- mil 14 800 mil
- cylindervolym 1997cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Ford |
|---|---|
| Modell | Edge |
| Variant | 2.0 TDCi Bi-Turbo AWD |
| Antal mil | 14 800 mil |
| Registreringsdatum | 2017 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1997 cylindervolym |
| Effekt | 210 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 152 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 6,50 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,50 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 5,90 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1949 kg |
| Längd | 478 cm |
| Bredd | 193 cm |
| Höjd | 174 cm |
| Registreringsnummer | YLC495 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | 2FMTK4A31HBB18202 |
| Referens | 8bd9b18b-9462-4973-84a5-ef24d70bf1dd |
| Hjulbas | 285 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2000 kg |
| Totalvikt släp, B | 945 kg |
| Däck, fram | 235-255/45-60 |
| Däck, bak | 235-255/45-60 |
| Toppfart | 211 |
| Bagageutrymme - normalt | 1110 |
| Max taklast | 75 |
Utrustning
| Sommar- & Vinterhjul |
| Dieselvärmare |
| Klädsel (skinn/alcantara) |
| Panoramaglastak |
| Backkamera |
| Kamera fram |
| Navigation |
| Dragkrok (avtagbar) |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Elektrisk bagagelucka |
| Farthållare (adaptiv) |
| Sätesvärme fram & bak |
| Rattvärme |
| Eluppvärmd vindruta |
| Ventilerade säten fram |
| BLIS |
| Apple CarPlay |
| Elstol med minne för förare |
| Elstol för passagerare |
| Avstängningsbar airbag |
| ISOFIX |
| Växelpaddlar |
| Regnsensor |
| Elektristkt infällbara speglar |
| Alert korsande trafik |
| Driver Alert |
| Filhållningssystem |
| Pre-Collision Assist |
| Trafikskyltsigenkänning |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Start/Stop |
| Parkeringsassistans |
| Keyless |
| Bluetooth |
| Touchskärm |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2017 Ford Edge 2.0 TDCi Bi-Turbo AWD
Pris 198.900 Kr
Inkl. moms