Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2020
- Växellåda Automat
- Bränsle Bensin
- mil 6 300 mil
- cylindervolym 1969cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Volvo |
|---|---|
| Modell | XC60 |
| Variant | B5 AWD |
| Antal mil | 6 300 mil |
| Registreringsdatum | 2020 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 1969 cylindervolym |
| Effekt | 250 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 160 g/km |
| Färg | Vit |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Bensin |
| Bränsledeklaration, stad | 8,80 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,90 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 7,00 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1856 kg |
| Längd | 469 cm |
| Bredd | 190 cm |
| Höjd | 166 cm |
| Registreringsnummer | EHK763 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | YV1UZL1VCL1564913 |
| Referens | 233a9c93-fce3-41f4-a4f6-8719c1db6e94 |
| Hjulbas | 287 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2400 kg |
| Totalvikt släp, B | 1050 kg |
| Däck, fram | 235-265/35-65 |
| Däck, bak | 235-265/35-65 |
| Toppfart | 220 |
| Bagageutrymme - normalt | 505 |
| Max taklast | 100 |
Utrustning
| Android Auto / Apple |
| Automatlåda |
| Backkamera |
| Dragkrok avtagbar |
| Dödavinkelnövervakni |
| Elhissar fram o bak |
| Elreglerad baklucka |
| Elreglerad förarstol |
| Eluppvärmd ratt |
| Eluppvärmt baksäte |
| Förarassistanspaket |
| Klimatanläggning |
| Läderklädsel |
| Mörktonade rutor |
| Navigation |
| Parkeringsensor fram |
| Regnsensor |
| Xenonljus |
| Dödavinkelnövervakning inkl Cross-Traffic Alert |
| Höjdreglering pass stol |
| Multimediasystem |
| Panorama tak |
| Parkeringsensor fram & bak |
| Sommar & Vinterhjul |
| Taklucka |
| Volvo on call |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2020 Volvo XC60 B5 AWD
Pris 399.900 Kr
Inkl. moms