Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2016
- Växellåda Automat
- Bränsle Diesel
- mil 18 000 mil
- cylindervolym 2400cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Volvo |
|---|---|
| Modell | XC60 |
| Variant | D4 AWD |
| Antal mil | 18 000 mil |
| Registreringsdatum | 2016 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2400 cylindervolym |
| Effekt | 190 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 149 g/km |
| Färg | Svart |
| Säten | 5 |
| Cylindrar | 5 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 6,70 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,10 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 5,70 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1908 kg |
| Längd | 464 cm |
| Bredd | 189 cm |
| Höjd | 171 cm |
| Registreringsnummer | LDE273 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | YV1DZA5C6G2854612 |
| Referens | c8dc3803-3bbe-4bf8-9ed6-f9ef6d13276e |
| Hjulbas | 277 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2000 kg |
| Totalvikt släp, B | 995 kg |
| Däck, fram | 235-255/45-60 |
| Däck, bak | 235-255/45-60 |
| Toppfart | 200 |
| Bagageutrymme - normalt | 495 |
| Max taklast | 100 |
Utrustning
| Farthållare |
| Parkeringsensor bak |
| Elreglerad baklucka |
| Läderklädsel |
| Rails |
| Backkamera |
| Bränslevärmare |
| Sommar & Vinterhjul |
| Dragkrok avtagbar |
| Fyrhjulsdrift |
| Elhissar fram o bak |
| Klimatanläggning |
| Motorvärmare med kupèvärmare o laddare |
| Automatlåda |
| Bluetooth handsfree |
| Panorama tak |
| Xenonljus |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – Torsdag 08.00 – 18.00.
Fredag 08.00 – 17.00.
Lördag 10.00 – 14.00
Söndag – STÄNGT
Dagen före röd dag, stänger vi 1 timme tidigare.
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2016 Volvo XC60 D4 AWD
Pris 199.900 Kr
Inkl. moms