Fordonsdetaljer
Översikt
- Registreringsdatum 2018
- Växellåda Automat
- Bränsle Diesel
- mil 16 388 mil
- cylindervolym 2268cylindervolym
Fordonsspecifikation
| Märke | Mitsubishi |
|---|---|
| Modell | Outlander |
| Variant | 2.2 Di-D 4WD |
| Antal mil | 16 388 mil |
| Registreringsdatum | 2018 |
| Växellåda | Automat |
| Motorstorlek | 2268 cylindervolym |
| Effekt | 150 hk |
| Kaross | SUV |
| CO2 | 154 g/km |
| Färg | Silver |
| Säten | 7 |
| Cylindrar | 4 |
| Utsläppsklass | Euro 6 |
| Bränsle | Diesel |
| Bränsledeklaration, stad | 6,90 l/100 km |
| Bränsledeklaration, landsväg | 5,20 l/100 km |
| Bränsledeklaration, blandad | 5,80 l/100 km |
| Tjänstevikt | 1585 kg |
| Längd | 470 cm |
| Bredd | 180 cm |
| Höjd | 170 cm |
| Registreringsnummer | DBP553 |
| Drivning | Fyrhjulsdrift |
| Fordonstyp | SUV |
| Chassinummer | JMBXLGF6WJZ400562 |
| Referens | b78429d4-5923-48bf-8c99-2a4f8d163c10 |
| Hjulbas | 267 cm |
| Max släpvagnsvikt | 2000 kg |
| Totalvikt släp, B | 1210 kg |
| Däck, fram | 215-225/50-70 |
| Däck, bak | 215-225/50-70 |
| Toppfart | 190 |
| Bagageutrymme - normalt | 463 |
| Max taklast | 80 |
Utrustning
| Taklucka |
| Regnsensor |
| Rockford Fosgate |
| Kollisionsvarning |
| 360° kamera |
| ISOFIX |
| Dödavinkelvarning |
| Avstängningsbar airbag |
| Växelpaddlar |
| Sätesvärme fram |
| Parkeringssensorer fram & bak |
| Lane Assist |
| Automatiskt helljus |
| Elstol för förare |
| Keyless |
| Rattvärme |
| Klädsel (helskinn) |
| Svart innertak |
| Touchskärm |
| Farthållare (adaptiv) |
| Dragkrok |
| 7-sits |
| Sommar- & Vinterhjul |
| Elektriskt infällbara speglar |
| Elektrisk bagagelucka |
| Motorvärmare med kupéuttag |
| Elektrisk parkeringsbroms |
| Bluetooth |
Om handlaren
Kontakta oss
Öppettider
Måndag – fredag 08.00 – 17.00.
Lördag – söndag STÄNGT
Om oss
Välkommen till Carstedts - Ditt hem för hela bilägandet
Den självklara partner för hållbart bilägandet. Här hittar du ett brett utbud av Ford person- och transportbilar samt Mitsubishi personbilar, alla med hög kvalitet och moderna funktioner. Vi har också ett stort utbud av begagnade bilar för dina behov och budget. Vi förstår att det kan vara utmanande att hitta rätt bil, men vi är här för att hjälpa dig! Vi strävar efter att göra ditt bilägande så enkelt och hållbart som möjligt, därför erbjuder vi hjälp med finansiering, försäkring, service och om olyckan är framme är vi den givna bilskadecentrat för att reparationer av kaross och lack.
.png)
Att låna kostar pengar!
Om du inte kan betala tillbaka skulden i tid riskerar du en betalningsanmärkning. Det kan leda till svårigheter att få hyra bostad, teckna abonnemang och få nya lån. För stöd, vänd dig till budget- och skuldrådgivningen i din kommun. Kontaktuppgifter finns på konsumentverket.se
2018 Mitsubishi Outlander 2.2 Di-D 4WD
Pris 188.900 Kr
Inkl. moms